Krok po kroku

Aby maksymalnie ułatwić państwu przejście przez cały proces walki z bezdechem sennym, przygotowaliśmy opis krok po kroku jak wygląda proces leczenia z zasypiaj.pl.

Krok po kroku
Krok 1. Kontakt

Przy pierwszym kontakcie ustalamy termin spotkania w naszym punkcie przy ul. Grabiszyńskiej 251D we Wrocławiu.

Krok 2. Prezentacja sprzętu

Podczas pierwszego spotkania tłumaczymy szczegółowo zasady użytkownia sprzętu. Pacjent otrzymuje zaprogramowane urządzenie, gotowe do użytkowania bez konieczności dodatkowej ingerencji w sprzęt. Wystarczy przed snem założyc poligraf w sposób przekazany podczas  prezentacji.

Krok 3. Badanie we własnym łóżku

Pacjent poddaje sie badaniu w maksymalnie komfortowych warunkach – we własnym łózku. Poligraf podczas nocy zbiera wszelkie dane, które pozwolą nam na podjęcie kolejnych kroków w walce z bezdechem.

Krok 4. Wyniki badania poligrafem

Kolejnego dnia pobieramy dane z poligrafu oraz wysyłamy je do lekarza. Po otrzymaniu raportu zwrotnego kontaktujemy sie w celu omówienia i przesłania opisu badania.

Krok 5. Miareczkowanie przy stwierdzonym bezdechu środsennym

W  przypadku stwierdzonego bezdechu śródsennego, wykonujemy dodatkowe badanie.

Wypożyczamy aparat CPAP na ok. 4-5 nocy w celu wstępnego ustawienia ciśnień w aparacie, czas ten może ulec wydłużeniu w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta i choroby.  Proces niezbędny przede wszystkim w przypadku urządzeń półautomatycznych (manualnych) ponieważ samo badanie poligraficzne nie daje odpowiedzi na temat optymalnego ciśnienia i ustala się je na drodze próby. Lekarz przez cały okres miareczkowania ma zdalny dostęp do przebiegu terapii, codziennie po konsultacji jest w stanie zmienić tryb pracy urządzenia oraz zakres ciśnień. Na tym etapie wyróżnia nas wynajem urządzenia CPAP wraz z pulsoksymetrem (diagnostyka dająca pełny nadzór i potwierdzenie skuteczności zastosowanego leczenia) oraz korekta ustawień urządzenia po każdej nocy w celu dokładnego dostosowania terapii do pacjenta. 

Krok 6. Konsultacja Lekarska

Konsultacja lekarska może odbyć się w formie telekonsultacji lub osobiście w gabinecie we Wrocławiu. Po konsultacji zostaną sprecyzowane parametry, które trzeba ustawić w nowym urządzeniu oraz zostanie wystawiony dokument umożliwiający zakup urządzenia z refundacją.

Krok 7. Dobór urządzenia do terapii

Po konsultacji zapraszamy ponownie do naszego sklepu w celu zakupu lub wynajmu odpowiednio ustawionego urządzenia.

Krok 8. Kontrola Terapii

Wizyta kontrolna polega na analizie danych z ostatniego okresu czasu, przygotowaniu raportu skuteczności leczenia, ewentualnej modyfikacji parametrów urządzenia i wydaniu nowych zaleceń dla pacjenta. Wizyta może odbyć się na miejscu lub zdalnie w formie telekonsultacji. Pierwsza kontrola powinna odbyć się po 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii.

Jeśli potrzebują państwo pomocy lub większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego, pomożemy z wielką chęcią!

DIAGNOZA

Konsultacje oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam zdiagnozować zaistniały problem. Dzięki temu otrzymają Państwo rozpoznanie choroby, które następnie można skonsultować z lekarzem.

TERAPIA

Diagnoza pozwala lekarzowi dobrać odpowiednią terapię, która monitorowana i konsultowana daje Państwu możliwość na stopniowe zwalczanie zaistniałej choroby.

WYPOSAŻENIE

Jednym z elementów planowania terapii jest dobór odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny w trakcie leczenia. Oferujemy Państwu również pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

WYKONAJ BEZPŁATNY TEST ZABURZEŃ SNU

Skala senności Epworth jest miarą stosowaną w ocenie zaburzeń snu, między innymi w diagnostyce zespołu bezdechu śródsennego. Kwestionariusz samooceny, polegający na określeniu przez badanego (w skali 0 - 3) prawdopodobieństwo zaśnięcia w 8 sytuacjach życia codziennego. Ten krótki test w szybki sposób pozwala zrozumieć wymiar problemu oraz określa potrzebę dalszej diagnostyki.