Skala senności Epworth

Skala senności Epworth to skala stosowana w ocenie zaburzeń snu, między innymi w diagnostyce zespołu obturacyjnego bezdechu sennego. Test skali polega na określeniu przez badanego (w zakresie 0-3) prawdopodobieństwa zaśnięcia w konkretnych sytuacjach życia codziennego.

Jak wykonać test?

Proszę określić, jak duże było w ostatnim czasie prawdopodobieństwo zaśnięcia w wymienionych poniżej sytuacjach, w odróżnieniu od uczucia ogólnego zmęczenia. Jeśli Pan/i nie wykonywał/a tych czynności w ostatnim czasie, proszę je sobie wyobrazić i określić, jak wpłynęłyby one na Pana/ią. Nawet jeśli któreś z opisywanych zdarzeń jeszcze nie miały miejsca, prosimy spróbować sobie wyobrazić, jak mogłoby ono wpłynąć na Państwa organizm. Proszę posłużyć się poniższą skalą od 0 do 3 i wybrać cyfrę najbardziej pasującą do każdej sytuacji zaznaczając odpowiedź w formularzu:

Zasady punktacji:

 • 0 = zerowe prawdopodobieństwo zaśnięcia
 • 1 = małe prawdopodobieństwo zaśnięcia
 • 2 = średnie prawdopodobieństwo zaśnięcia
 • 3 = duże prawdopodobieństwo zaśnięcia

Interpretacja wyniku:

 • 0-10 – wynik normalny
 • 11-14 – łagodna senność dzienna
 • 15-18 – średnia senność dzienna
 • Powyżej 18 – ciężka senność (wynik testu wskazuje na zasadność konsultacji lekarskiej)
Jeżeli Twój wynik jest większy niż 11 pozostaw adres email lub nr telefonu do jednorazowego kontaktu


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Freeo sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu

  DIAGNOZA

  Konsultacje oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam zdiagnozować zaistniały problem. Dzięki temu otrzymają Państwo rozpoznanie choroby, które następnie można skonsultować z lekarzem.

  TERAPIA

  Diagnoza pozwala lekarzowi dobrać odpowiednią terapię, która monitorowana i konsultowana daje Państwu możliwość na stopniowe zwalczanie zaistniałej choroby.

  WYPOSAŻENIE

  Jednym z elementów planowania terapii jest dobór odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny w trakcie leczenia. Oferujemy Państwu również pomoc w uzyskaniu dofinansowania.