Diagnoza

DLA WŁASNEGO ZDROWIA SKONTROLUJ SWÓJ SEN!

Wystarczy tylko jedna noc do postawienia diagnozy oraz rozpoczęcia terapii, nie czekaj zapisz się już dziś!

 

Na czym polega badanie poligraficzne?

Badanie poligraficzne to badanie diagnostyczne zaburzeń oddychania podczas snu wykonywane w domu pacjenta. Stanowi to dużą zaletę w porównaniu do badania polisomnograficznego, które musi odbywać się w specjalnie przystosowanych do tego pracowniach diagnostycznych. Poligrafia jest zatem zdecydowanie bardziej dostępna dla pacjentów, którzy nie są dzięki temu skazani na długi czas oczekiwania w kolejce do pracowni badań snu.

Możliwość odbycia badania we własnym łóżku, pomaga również w zredukowaniu stresu związanego z procedurą diagnostyczną. Przy odpowiednim wsparciu i instrukcjach ze strony lekarza, poligrafia pozwala na szybkie wykrycie średniej i ciężkiej postaci bezdechu sennego.

Badania wykonujemy aparatem NOX T3

NOX T3® to przenośny rejestrator danych oddechowych, który umożliwia domową i szpitalną diagnostykę zaburzeń oddychania podczas snu. To kompaktowe, lekkie urządzenie jest zgodne z normą AASM i rejestruje wszystkie standardowe parametry oddechowe oraz posiada dwa dodatkowe dwubiegunowe kanały ExG.

Pełne relaksu otoczenie do monitorowania snu

Dzięki ergonomicznej, przyjaznej dla użytkownika budowie rejestratora NOX T3 podłączenie czujników jest łatwe i komfortowe.
 Niewielki, bezprzewodowy i ergonomicznie zbudowany, aby ułatwić naturalny sen
 Łatwe podłączanie i obsługa dla pacjentów podczas monitorowania w warunkach domowych
 Mniej przewodów i czujników, aby zminimalizować zakłócenia snu oraz zmniejszyć ryzyko niepowodzenia monitorowania

Dostęp do wielu zaawansowanych funkcji diagnostycznych

Dzięki wbudowanemu aktygrafowi oraz czujnikowi pozycji 3D, rejestrator NOX T3 dostarcza precyzyjnych informacji na temat czasu snu, co pozwala bardziej dokładnie obliczyć wskaźnik AHI i powiązane statystyki.

 Wbudowany mikrofon z funkcją analizy dźwięku w dB i odtwarzania ułatwia wykrywanie chrapania
 Dokładne sygnały dotyczące przepływu wstecznego w oparciu o wykalibrowaną technologię RIP
 Opcja kontroli terapii z możliwością połączenia z generatorami przepływu firmy ResMed i monitorami ptCO2
 Dwa elastyczne kanały dwubiegunowe umożliwiające zapis krzywych temperatury (termistor), PLM, EKG (pomiar czasu propagacji fali tętna obwodowego), EMG lub EEG
 Analizy i raporty zgodne z normą AASM i możliwością dostosowania dzięki przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu Noxturnal®
 Automatyczna analiza bruksizmu i raportowanie zdarzeń fazowych i tonicznych, ze słyszalnym zgrzytaniem zębami
 Analiza sygnału amplitudy krzywej tętna, aby ułatwić identyfikację pacjentów z łagodnym wskaźnikiem AHI i podejrzewanymi wzbudzeniami związanymi z wysiłkiem oddechowym, których należy skierować na badanie polisomnograficzne (PSG)

DIAGNOZA

Konsultacje oraz specjalistyczny sprzęt pozwalają nam zdiagnozować zaistniały problem. Dzięki temu otrzymają Państwo rozpoznanie choroby, które następnie można skonsultować z lekarzem.

TERAPIA

Diagnoza pozwala lekarzowi dobrać odpowiednią terapię, która monitorowana i konsultowana daje Państwu możliwość na stopniowe zwalczanie zaistniałej choroby.

WYPOSAŻENIE

Jednym z elementów planowania terapii jest dobór odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny w trakcie leczenia. Oferujemy Państwu również pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

WYKONAJ BEZPŁATNY TEST ZABURZEŃ SNU

Skala senności Epworth jest miarą stosowaną w ocenie zaburzeń snu, między innymi w diagnostyce zespołu bezdechu śródsennego. Kwestionariusz samooceny, polegający na określeniu przez badanego (w skali 0 - 3) prawdopodobieństwo zaśnięcia w 8 sytuacjach życia codziennego. Ten krótki test w szybki sposób pozwala zrozumieć wymiar problemu oraz określa potrzebę dalszej diagnostyki.